Персони

08 Квітня 2019
Разумков Дмитро. ДОСЬЄ
Екс-голова Верховної Ради України

Дмитро Разумков – старший син нині покійного першого помічника президента Леоніда Кучми Олександра Разумкова. За його плечима – досвід роботи у комерційному, державному секторах та співпраця із Партією регіонів. Останні кілька місяців він – політичний консультант Володимира Зеленського

Бізнес

У сфері політконсалтинга та виборчих процесів працює з 2006 року. Спеціалізується на питаннях інформаційно-аналітичної роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики держави, а також адаптації та впровадженню політтехнологій для реалізації стратегій з формування громадської думки та іміджу. Є керуючим партнером "Ukrainian Politconsulting Group". Бізнес-партнери – Василь Мокан та Неллі Яковлєва.

Біографія

Народився 8 жовтня 1983 року у Бердичеві Житомирської області. Батько Дмитра – Олександр Разумков, довгий час працював у ідеологічному відділу ЦК ЛКСМУ. Мати – Наталія Кудря, акторка, народна артистка України.


Наталія Кудря


Олександр Разумков

На президентських виборах 1994 року Разумков-старший увійшов у команду кандидата в президенти Леоніда Кучми. Після перемоги останнього на виборах – перший помічник президента України. Утім, внаслідок конфлікту із Дмитро Табачником у 1995 році був відправлений у відставку, після обіймав посаду заступника секретаря РНБО. Помер у жовтні 1999 року від важкої хвороби.

Зв'язок із Гриценком

Дмитро Разумков має рідного по батьку брата – Гліба, який народився у цивільному шлюбі головного редактора "Дзеркало тижня" Юлії Мостової та Олександра Разумкова. Гліба всиновив Анатолій Гриценко, який побрався із Мостовою у 2003 році.


Гліб Разумков

Зеленський

Дмитро Разумков каже, що він працює на волонтерських засадах у команді Зеленського. За його словами, у нього немає домовленостей ані щодо посад, ані щодо місця, ані якихось перспектив.

Освіта

Закінчив столичний ліцей № 38. Має дві вищі освіти. Закінчив Київський інститут міжнародних відносин за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» та «Національний університет державної податкової служби за спеціальністю "Правознавство".

Партія регіонів

У 2006-2010 роках був членом Партії регіонів. Вийшов із партії тоді, коли Віктор Янукович переміг на президентських виборах 2010 року. Дмитро каже, що ніколи не був політтехнологом Партії регіонів. "Мені тоді було 22 роки. Мій прихід в Партію регіонів був усвідомлений після 2004 року. Я не підтримував Віктора Ющенка. І так я потрапив у Партію регіонів. Я ніколи не був у молодих Регіонах. Це – фейк. Прийшов туди, тому що я не сприймав ситуацію у державі у 2004, 2005 і 2006 роках", - каже Дмитро Разумков (ZIK, 2 квітня 2019 р.).

Принципи

Публічно принципово говорить російською мовою. «Поки є у нас російська агресія, поки у нас є бажання російської держави захищати російськомовне населення, то під час ефірів я використовую виключно російську мову. Тому що я вважаю, що не треба приїздити на танках, приходити з кулеметами, автоматами та «зеленими чоловіками» та захищати мене як російськомовне населення», - пояснює Дмитро Разумков свою позицію (ZIK, 2 квітня 2019 р.). При цьому він наголошує, що питання мови політики піднімають перед виборами і пропонує винести ці питання за дужки, доки не завершиться війна.

Прогнозист

10 квітня 2018 року в інтерв’ю Gazeta.ua Разумков заявив, що не вірить, що в Україні з'явиться Еммануель Макрон. "За рік до виборів не мав ні відчутної підтримки, ні загальнонаціональної партії. Ми не Франція. Те, що можна зробити там завдяки харизмі, невеликій фінансовій підтримці й свободі слова, у нас не пройде. Можеш бути розумний і порядний, але про тебе ніхто не дізнається. Бо засоби масової інформації заангажовані. Крім того, новий Макрон мав би вже з'явитися", – заявив Дмитро Разумков.

Сім’я

Одружений. Має двох дітей.  

Тігипко

У 2010-2014 роках працював із Сергієм Тігіпком. Свого часу саме Олександр Разумков, батько Дмитра, запропонував банкіра Тігіпка на посаду віце-прем’єр-міністра з економічних питань в уряді Павла Лазаренка. Тігіпко і Разумков були знайомі ще з часів роботи у комсомолі. 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович