Персони

14 Серпня 2020
Уруський Олег. ДОСЬЄ
Віце-прем'єр-міністр з питань промисловості та оборонно-промислового комплексу

Новий віце-прем’єр Олег Уруський раніше працював з "сірим кардиналом" періоду Кучми Горбуліним, а зараз має бізнес-партнера з російським громадянством.

16 липня 2020 року парламент ухвалив рішення про призначення Олега Уруського на посаду віце-прем'єр-міністра - міністра з питань стратегічних галузей промисловості. "За" проголосували 250 народних депутатів

Цікаво, що кандидатуру Уруського розглянули з другої спроби. 13 липня Кабмін відкликав проєкт постанови про його призначення віце-прем'єром. Однак потім кандидатуру Уруського знову внесли на розгляд Ради.

Біографія

57 років. Уруський народився у Чорткові, що на Тернопільщині.

У 1985 році він закінчив Київське вище військове авіаційне інженерне училище. Уруський вчився на факультеті авіаційного обладнання, де отримав спеціальність інженер-електрик.

З 1985 по 1991 роки працював в цьому училищі інженером. З грудня 1991 по жовтень 1992 року Уруський працював у Центрі оперативно-стратегічних досліджень Генштабу Збройних сил України.

У 1993–1996 роках кар’єра Уруського пішла вгору. У ці роки він працював головою управління у Національному космічному агентстві.

У 1996–2000 роках Уруський очолював управління планування політики оборонної безпеки в апараті РНБО.

За даними деяких ЗМІ, призначити Уруського віцепрем’єром Зеленському запропонував екссекретар РНБО Володимир Горбулін. Вони добре знайомі ще з часів спільної роботи у Раді нацбезпеки.

Горбулін очолював РНБО з 1994 по 1999 роки. У період правління Леоніда Кучми він вважався одним з найбільш впливових посадовців країни.

Зараз Горбулін входить до складу наглядової ради "Укроборонпрому".

У 2000–2003 роках Уруський займав посаду першого заступника голови Державної комісії у справах оборонно-промислового комплексу. Зазначимо, що з липня 2000 по грудень 2002 року головою цієї комісії працював Горбулін.

Як бачимо, тандем Горбулін-Уруський працював не тільки в Раді нацбезпеки.

Комісія у цей період розробила Державну програму розвитку озброєння та військової техніки та Концепцію структурної перебудови оборонно-промислового комплексу України.

У 2003–2005 роках Уруський очолював Департамент оборонної, оборонно-промислової політики та військово-технічного співробітництва в секретаріаті уряду України.

У 2005 році він став першим заступником очільника Міністерства промислової політики. Зараз Уруському доведеться очолити міністерство, яке має схожу назву і втілюватиме аналогічні завдання.

У вересні 2006 року Уруський пішов на викладацьку роботу. Він став професором університету «Харківський авіаційний інститут».

У 2014 році Уруський займав посаду заступника генерального директора "Укроборонпрому". У наступному році кілька місяців був головою Державного космічного агентства.Перед призначенням на посаду віце-прем’єра Уруський був директором інжинірингової компанії "Прогрестех-Україна". Компанія розробляє інженерні сервіси, програмне забезпечення для підприємств високотехнологічних секторів економіки. Основний партнер і замовник "Прогрестех-Україна" - компанія Boeing.

Спільно з українськими технічними університетами компанія запустила комплекс навчальних програм з метою розвитку української інженерної школи, підготовки інженерів для авіаіндустрії та інших галузей промисловості.

Зв'язки із Росією

Саме робота у компанії "Прогрестех-Україна" стала причиною для закидів Уруському у зв’язках з Росією.

Уруський у відповідь на ці закиди заявив, що офіційний бенефіціар цієї компанії Володимир Кульчицький ще в 2014 році залишив РФ нібито через незгоду з політикою російської влади. Кульчицький має російський паспорт, але також отримав посвідку на проживання в Україні.

Відомо, що Кульчицький – колишній військовий Радянської Армії. Він звільнився ще до розпаду Радянського Союзу і зайнявся бізнесом. За словами Уруського, штаб-квартира компанії "Прогрестех" розташована в американському Х'юстоні, а не в Москві.

Уруський в інтерв’ю українським ЗМІ також зазначив, що російське громадянство бізнес-партнера Кульчицького не було проблемою під час зустрічі з Зеленським з приводу його можливого призначення на посаду в уряді.

Зазначимо, що "слуги народу"" раніше вже планували призначення віце-прем’єра з питань розвитку оборонно-промислового комплексу.

Під час формування уряду Дениса Шмигаля на початку березня кандидатом на цю посаду був генеральний конструктор КБ "Луч" Олег Коростельов. Однак він відмовився під цієї пропозиції.

Матеріальний стан 

Згідно з даними електронної декларації за 2019 рік, загальний дохід Уруського склали гонорари та інші виплати від ТОВ "АКСТ" у розмірі 7 245 грн, а його дружина за минулий рік задекларувала 151 979 грн доходів. Крім того, Уруський вказав у декларації $50 тис. готівкових коштів.

Уруський володіє земельною ділянкою (22 266 кв. м) у Київській області, 50% квартири (93,3 кв. м) у Києві спільно з дружиною. Дружина Уруського володіє трьома земельними ділянками і недобудованим будинком у Київській області.

Уруський також володіє автомобілем Audi A7 2016 року випуску, а дружина - Peugeot 2008 2014 року випуску.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу